Nowy numer 29/2021 Archiwum

Życzenia wielkanocne kard. Stanisława Dziwisza

- Chrystus zmartwychwstał! Cieszmy się i radujmy. I głośmy światu Jego zwycięstwo, które jest również naszym zwycięstwem, naszą nadzieją na całą wieczność - mówił kard. Stanisław Dziwisz na zakończenie liturgii Wigilii Paschalnej w sanktuarium św. Jana Pawła II.

Krakowski metropolita senior na początku złożył życzenia Ojcu Świętemu Franciszkowi. - On jest Piotrem naszych czasów. On kieruje łodzią Kościoła po wzburzonych falach współczesnego świata. Życzymy mu niezachwianej wiary, głębokiej nadziei i żarliwej miłości, aby umacniał braci w wierze i pomagał Kościołowi - nam wszystkim - nawracać się, oczyszczać i kroczyć pokornie, ale i odważnie drogami Ewangelii - mówił hierarcha. Słowa życzeń skierował również do papieża emeryta Benedykta XVI, dziękując mu za jego służbę Kościołowi, którego dzisiaj wspomaga modlitwą.

- Ogarniamy naszą modlitwą cały nasz Kościół w Polsce, życząc mu, by, jak zawsze, był z narodem i służył zawsze narodowi. Życzymy Kościołowi w naszej ojczyźnie, by nie brakowało mu nowych i dobrych powołań do służby kapłańskiej i do życia konsekrowanego - mówił kard. Dziwisz. Szczególne słowa skierował do członków Kościoła krakowskiego z abp. Markiem Jędraszewskim. - Mamy wspaniałe wielowiekowe dziedzictwo wiary i miłosiernej miłości. Obyśmy wspólnymi siłami umacniali to dziedzictwo ducha i przekazywali je młodemu pokoleniu - podkreślał.

Sprawującym władzę na wszystkich szczeblach i związanym z różnymi stronnictwami politycznymi duchowny życzył, by ponad wszystko stawiali dobro wspólne, współpracowali ze wszystkimi i budowali społeczną zgodę i pokój.

- Kierujemy wielkanocne życzenia pokoju i nadziei do wszystkich polskich rodzin. Pamiętamy w sposób szczególny o ubogich, chorych, niepełnosprawnych i samotnych. Myślimy o więźniach i o wszystkich, którzy się źle mają. Niech nikt w naszym społeczeństwie nie czuje się odtrącony, lekceważony, zapomniany - kontynuował, zachęcając chrześcijan, by głosili światu zwycięstwo Chrystusa, które jest "naszą nadzieją na całą wieczność".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama