Nowy numer 23/2020 Archiwum

Libiąż. Wytańczone zmartwychwstanie

W parafii Przemienienia Pańskiego kolejny już raz po Rezurekcji wykonany został Taniec Wielkanocny.

Niedziela 21 kwietnia była dla niemal 1,5 miliarda katolików na całym globie najważniejszym dniem w roku. - "Chrystus zmartwychwstał!" - wykrzyknięto w milionach kościołów i kaplic. Cieszymy się, że nasz Pan dał nam nadzieję na życie wieczne. Wszędzie, jak tylko człowiek potrafi, cieszono się ze zmartwychwstania Chrystusa. W Libiążu nawet z tej okazji zatańczono! - opowiada ks. Maciej Medes.

100-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4 tuż po procesji rezurekcyjnej i Mszy św. zatańczyła bowiem Taniec Wielkanocny na cześć Pana.

- Tak też można cieszyć się z tego cudu - przekonuje ks. Maciej. Mówi, że choć taniec jest coraz bardziej popularny w wielu miastach Polski i świata, to i tak co roku cieszy serca setek ludzi zebranych na w libiąskim kościele.

- To wydarzenie uświadamia, że młodzież chce Chrystusa Zmartwychwstałego w swoim życiu. Trzeba jedynie umieć im Go pokazać. Skoro tak wiele dzieci potrafi publicznie manifestować swoją wiarę, to miejmy nadzieję, że w świetle tej wiary będą kiedyś podejmować poważne decyzje - zaznacza ks. Medes.

Libiąż. Wytańczone zmartwychwstanie   Uczestnicy tańca mieli na koszulkach napis: "Jezus żyje we mnie". wenastudio
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama