Nowy numer 23/2020 Archiwum

Kraków. Przed świętem Miłosierdzia

W trakcie konferencji prasowej w krakowskich Łagiewnikach podano dziś szczegóły dotyczące zbliżających się obchodów święta Miłosierdzia Bożego.

Hasłem tegorocznego święta są słowa "Miłosierdzie - źródłem pojednania" - mówił kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia ksiądz prałat Franciszek Ślusarczyk. Przedstawił dokładny plan nabożeństw w sobotę 27 kwietnia i niedzielę 28 kwietnia - dniu świątecznym. Wszystko rozpocznie się w sobotę o godz. 21 Drogą Miłosierdzia, która transmitowana będzie przez TVP3 oraz TV Polonia. Bezpośrednio po jej zakończeniu trwać będzie całonocne, do godziny 6 rano, czuwanie, które zakończy się Eucharystią. O północy w bazylice rozpocznie się Msza Św. pod przewodnictwem bp. Janusza Mastalskiego.

Kolejne Msze Święte odprawione zostaną już w niedzielę o godz. 8, 10, 12.30, 16, 18 oraz 19. - O godz. 10 odprawiona zostanie główna Eucharystia przy ołtarzu polowym, której przewodniczyć będzie abp. Marek Jędraszewski. Będzie ona transmitowana w TVP1 - kontynuował ks. Ślusarczyk.

Dodatkowo od godz. 8 w sobotę do godz. 18 w niedzielę wszyscy pielgrzymi będą mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. W niedzielę w godzinę Miłosierdzia o godz. 15 w bazylice zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Podczas konferencji poinformowano także o Festiwalu Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach od 29 do 30 kwietnia oraz od 4 do 5 maja w krakowskim kinie Kijów. Będzie to niepowtarzalny pokaz filmów o tematyce religijnej. Wyświetlane będą m.in. "Miłość i Miłosierdzie" oraz "Wywiad z Bogiem". Cena każdego seansu to 14 zł. Program całego festiwalu zamieszczony jest na stronie kina: www.kijow.pl.

W tym roku na pielgrzymów odwiedzających krakowskie Łagiewniki czekają spore utrudnienia komunikacyjne i drogowe wynikające z prac budowlanych i remontowych. Dodatkowo w tym samym dniu w Krakowie odbywać się będzie Cracovia Maraton, co przysporzy wielu dodatkowych komplikacji. Ks. Aleksander Wójtowicz, wicekustosz sanktuarium zapewnił jednak o pojawieniu się dodatkowych linii tramwajowych i autobusowych, które pomogą wiernym w sprawnym dotarciu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wszystkie szczegóły dotyczące zmian w kursowaniu komunikacji znaleźć można na stronie: www.milosierdzie.pl.

Transmisja z Święta Miłosierdzia Bożego prowadzona będzie non-stop w Radiu i Telewizji Miłosierdzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Yanosh
    24.04.2019 11:48
    W najbliższą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia! a w Krakowie: prezydent zgodził się na Maraton = zablokowane Zwierzyniec - centrum (który można było zrobić przed Świętami!!) - ul. Królewska w remoncie, ul. Krakowska w remoncie, zwężenie na Zakopiance. budowa Trasy łagiewnickiej - takiego "bajzlu" nie ma w żadnym mieście w Polsce. No może poza paroma... wybraliście karteczka wyborczą .. to macie - skumbrie w tomacie !
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama