Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zapraszamy do Myślenic, na Majówkę Młodych

Majówka odbędzie się 11 maja, a organizują ją sanktuarium MB Myślenickiej i Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Do udziału w wydarzeniu, wpisującym się w obchody 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej, zachęca ks. Marcin Filar, duszpasterz młodzieży w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach (czyli właśnie w sanktuarium).

- Chcesz dowiedzieć się, gdzie szukać - w sobie i innych - ukrytych talentów, jak odkrywać pasje i co to właściwie znaczy "żyć inaczej"? A może chcesz spróbować swoich sił w zmaganiach sportowych, na sali chóralnej, na parkiecie tanecznym albo w wozie transmisyjnym? Może też szukasz nowych dźwięków albo chcesz posłuchać tych, których już dobrze znasz? To wszystko czeka na ciebie 11 maja - mówi ks. Marcin.

Tematyczne zajęcia rozpoczną się już o godz. 9. Dla artystycznych dusz przygotowane będą warsztaty muzyczne, podczas których uśmiechem, talentem, wskazówkami i miłością do śpiewu podzieli się Maria Krawczyk-Ziółkowska. Nieprzewidywalna ekipa Dayenu, obok której nie można przejść obojętnie, zaprasza z kolei na warsztaty kreatywnego myślenia. Spragnieni ruchu będą mogli wykazać się na parkiecie tanecznym podczas zajęć prowadzonych przez Grupę Imprateam, albo na boisku, pod okiem wykwalifikowanej kadry sportowej. Natomiast załoga Radia Profeto zdradzi, co kryje się po drugiej stronie radia, poprowadzi warsztaty dziennikarskie i pokaże, jak wygląda wnętrze wozu transmisyjnego.

Od godz. 14.30 będzie czas na spotkanie z Kimś Najważniejszym. Wtedy będzie można bowiem adorować Najświętszy Sakrament i przystąpić do sakramentu pokuty, a o 15.30 Mszę św. odprawi bp Janusz Mastalski.

O 17.00 zaplanowano także spotkanie - niespodziankę, a o 18.00 na koncercie uwielbienia na myślenickim rynku zagrają "Wyrwani z niewoli", Tau i ks. Jakub Bartczak. Wszyscy oni udowodnią, że ewangelizacja przez śpiew nie jest nudna i przekonają do tego… nawet tych nieprzekonanych.

- Na Majówkę Młodych pod hasłem "Żyj inaczej!" zaproszona jest zarówno młodzież, która już przyjęła bierzmowanie, jak i ta, która dopiero przygotowuje się do przyjęcia tego sakramentu - dodaje ks. Filar.

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.sanktuarium.myslenice.pl.

Zapraszamy do Myślenic, na Majówkę Młodych   Na myślenickim rynku wystąpi m.n. ks. Jakub Bartczak. Maciej Rajfur /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama