Nowy numer 23/2020 Archiwum

Polska Misja Medyczna wspiera edukację dzieci w Sudanie Południowym i na Ukrainie

Kampania “Nauka idzie w świat” ruszyła 7 maja.

Wraz z PMM prowadzić ją będą Fundacja Edukacji Polonijnej i Wydawnictwo Zakamarki. Każdy, kto zaangażuje się w akcję, zostając jej darczyńcą, otrzymają książkę dla dzieci "Pudle i frytki" szwedzkiej pisarki i ilustratorki Pii Lindenbaum (ufundowaną przez autorkę i Wydawnictwo Zakamarki), czyli opowieść o tym, jak otwartość i wrażliwość na innych wzbogaca nas i pozwala nawiązywać nowe przyjaźnie.

Jak tłumaczy Marcin Choiński z PMM, pomysłodawca akcji, doświadczenia ostatnich 20 lat pokazują, że edukacja i zdrowie dzieci - zarówno tych żyjących w Afryce, jak i za naszą wschodnią granicą - to najważniejsze elementy ich właściwego rozwoju.

Kampania 'Nauka idzie w świat" będzie połączona ze zbiórką na portalu zrzutka.pl. Każda przekazana złotówka zasili po połowie cel Polskiej Misji Medycznej i Fundacji Edukacji Polonijnej.

PMM będzie zbierać pieniądze na zakup materiałów edukacyjnych, opłacenie nauczyciela języka angielskiego oraz wysłanie okulisty do domu dziecka w Jubie, w Sudanie Południowym. Od 2018 roku PMM prowadzi tam projekt dożywiania ludności. Wsparcie dla domu dziecka jest kontynuacją tych działań.

Z kolei Fundacja Edukacji Polonijnej zebrane pieniądze przekaże na wsparcie polskiej szkoły w Medenicach na Ukrainie. Młodzież polskiego pochodzenia potrzebuje bowiem materiałów do nauki języka polskiego, książek, pomocy naukowych i wyposażenia szkoły.

Partnerem akcji jest Księgarnia pod Globusem, gdzie przez miesiąc będzie ustawiona "magiczna puszka", do której zbierane będą pieniądze na zakup pomocy edukacyjnych.

Szczegóły akcji można znaleźć na www.zrzutka.pl/naukaidziewswiat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama