Nowy numer 44/2020 Archiwum

Savionalia już w najbliższy weekend

Podczas spotkania młodzieży salezjańskiej zagra m.in. Luxtorpeda. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Jak wyjaśnia ks. Andrzej Król, delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego w krakowskiej inspektorii salezjanów, coroczne Savionalia to "święto młodzieży salezjańskiej", czyli "tych, którzy na co dzień są w naszych placówkach, formują się, trenują, służą do Mszy św., kształcą się w naszych szkołach" - wylicza.

Tegoroczne spotkanie, w którym weźmie udział kilkuset młodych osób, potrwa od 10 do 12 maja. W piątek młodzież weźmie udział w wieczorze uwielbienia w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II. W sobotę po Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach młodzi przejdą na ul. Tyniecką, gdzie mieszczą się m.in. Salezjański Wolontariat Misyjny, Savio House i seminarium salezjanów. Tam zaplanowano m.in. rozgrywki sportowe i koncerty. Wystąpią zespoły Fausystem i PJUR (ze Słowacji) oraz ks. Jakub Bartczak. Wieczorem na scenie pojawi się Luxtorpeda. Niedziela będzie natomiast dniem misyjnym - podczas Mszy św. o 10.00 (ponownie na Dębnikach) posłani zostaną nowi świeccy misjonarze.

Szczegółowy program można znaleźć na: www.savionalia.donbosco.pl.

O pracy salezjanów z młodzieżą szerzej napiszemy w najbliższym wydaniu "Gościa Krakowskiego". W sobotę podczas Savionaliów wydanie to będzie można kupić w promocyjnej cenie. Całe wydarzenie będziemy relacjonować na naszej stronie internetowej: krakow.gosc.pl. Tymczasem polecamy filmowe zaproszenie na weekendowe spotkanie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama