Nowy numer 23/2020 Archiwum

Drużyna Chrystusa rozpoczyna 9-dniową nowennę wynagradzającą

Od poniedziałku 13 maja ta krakowska fundacja będzie modlić się za Polskę.

W ostatnim czasie w naszym kraju Chrystus, Jego Matka i krzyż narażani są na różnego rodzaju zniewagi. Dlatego Fundacja "Drużyna Chrystusa" poprzez modlitwę chce powiedzieć "nie" dla profanacji i wszelkich ataków na wspólnotę Kościoła.

- Miłość. To jest właśnie to słowo, które skłoniło nas do stworzenia tej modlitewnej akcji. Bo miłość to działanie, to odwaga. To ona sprawia, że nie jesteśmy bierni i obojętni wobec tego, co się dzieje - tłumaczy Sławomir Wielgos, pomysłodawca nowenny.

Przez 9 dni, od 13 do 21 maja, każdego dnia o godz. 21 (w godzinie Apelu Jasnogórskiego) Drużyna Chrystusa będzie się więc modlić na nowennie wynagradzającej Matce Najświętszej i Jej Synowi wszystkie zniewagi, których dokonano przez ręce i usta Polaków.

- Na Filipinach o godz. 15 każdego dnia zatrzymuje się cały ruch, ludzie przystają, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zadaję sobie pytanie, jak jest dzisiaj u nas, w Polsce, i jak będzie jutro? To, co się wydarzy w naszym kraju, zależne jest od tego, jak zachowamy się dzisiaj - dodaje S. Wielgos.

Każdy, kto chce dołączyć do nowenny, może - gdziekolwiek będzie - o godz. 21 pomodlić się modlitwą św. Bernarda i odmówić dziesiątkę Różańca.

Więcej informacji można znaleźć na www.fundacjadruzynachrystusa.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama