Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jan Paweł II w Polsce - podzielmy się wspomnieniami

Wielkimi krokami zbliża się 40. rocznica pierwszej wizyty polskiego papieża w rodzinnym kraju. Zachęcamy do podzielenia się osobistymi wspomnieniami i fotografiami z rodzinnych archiwów, dzięki którym będziemy mogli wrócić do tych dni.

Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Nowy Targ – tych miejsc nie mogło zabraknąć na mapie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, która trwała od 2 do 10 czerwca 1979 roku. To miejsca, które go ukształtowały, gdzie czekali na niego bliscy i przyjaciele. Miejsca serdeczne, gdzie polski papież zawsze czuł się jak w domu. Chcemy przypomnieć sobie niezwykłe dni jego pierwszych spotkań na rodzinnej ziemi po wyborze na Stolicę św. Piotra.

Wiemy dobrze, że ta pielgrzymka wpłynęła na bieg dziejów w naszej części Europy, ale dla wielu krakowian, mieszkańców Kalwarii, Wadowic czy Podhala, była przede wszystkim spotkaniem z pasterzem, który ich znał: chrzcił, bierzmował, błogosławił małżeństwa i udzielał święceń kapłańskich. Starsi wciąż pamiętają te czerwcowe dni, młodzi chcą poczuć ich klimat. Dlatego prosimy: nie zatrzymujcie wspomnień dla siebie! Podzielcie się przechowywanymi w archiwach zdjęciami, spiszcie opowieści i anegdoty.

Przyślijcie je do nas. Będziemy je publikować na stronach "Gościa Krakowskiego", a także w specjalnym serwisie na stronie głównej. Czekamy pod adresem: krakow@gosc.pl.


Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama