Od Mszy św. rozpoczęły się obchody 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Później, podczas gali, nagrody odebrali zasłużeni działacze pro life.
- Przygotowaliśmy zdjęcia dzieci nienarodzonych, które obiegły świat. Zrealizowaliśmy 1700 wystaw, które były prezentowane w szkołach, parafiach, w polskim parlamencie, a nawet w Parlamencie Europejskim. Wydrukowaliśmy 17 mln ulotek, 150 tys. gazet, a artykułów w prasie nie sposób zliczyć. Audycji w radiu i telewizji mój ojciec nagrał ok. 500. Wydaliśmy też 10 tys. książek, a wśród materiałów edukacyjnych było do tej pory 485 tys. płyt CD z filmami pro life. Organizujemy również konkursy, konferencje, sympozja. Wysyłaliśmy w końcu imienne listy do polityków, dziennikarzy i tych, którzy mogą wpływać na stanowione prawo - wyliczał W. Zięba.
Z okazji jubileuszu stowarzyszenia przyznane zostały również nagrody "Przyjaciel Życia" oraz "Cichy Bohater". Odebrali je ci, którzy od lat każdego dnia starają się być pro life - zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym.
W pierwszej kategorii wyróżnieni zostali: prof. Wanda Półtawska (lekarka, więźniarka obozu w Ravensbrück, współpracownica Jana Pawła II), dr n. med. Rafał Michalik (pediatra, współtwórca Fundacji "Pro Humana Vita", współzałożyciel Małopolskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich), Teresa Król (pedagog, metodyk, autorka serii książek do wychowania do życia w rodzinie, które dzięki jej staraniom wprowadzono przed laty do polskich szkół) i Alicja Grześkowiak (prawnik i polityk, założycielka Fundacji Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu i inicjatorka spotkania założycielskiego Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia).
W drugiej kategorii nagrodę odebrali Anna i Zbigniew Kasprzykowie, rodzice trojga dzieci, w tym niepełnosprawnego Karola.