GN 22/2020 Archiwum

Ks. Grzegorz Babiarz nie jest już prezesem Stowarzyszenia "Wiosna"

22 maja sąd wykreślił go z Krajowego Rejestru Sądowego.

Stało się tak po rozpatrzeniu skargi złożonej przez poprzedni zarząd stowarzyszenia, również wykreślony (2 kwietnia) przez sąd z KRS.

Joanna Specjał z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie powiedziała nam, że od tego momentu osobą uprawnioną do podejmowaniu decyzji w stowarzyszeniu jest kurator, ustanowiony przez sąd podczas posiedzenia niejawnego 20 maja. Kuratorem został krakowski radca prawny Karol Tatara. Ma on obowiązek zwołać walne zgromadzenie stowarzyszenia i musi się ono odbyć w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Wtedy zostanie wybrany nowy zarząd Wiosny. Co więcej, sąd zobowiązał kuratora do złożenia pierwszego sprawozdania z podjętych czynności w terminie do 20 czerwca. Kolejne sprawozdania musi składać w odstępach czasu nie dłuższych niż dwa miesiące.

Karol Tatara na profilu stowarzyszenia na Facebooku opublikował oświadczenie, w którym informuje, że do czasu wyboru zarządu kurator reprezentuje Stowarzyszenie "Wiosna" w sprawach majątkowych wymagających bieżącego załatwienia.

Pisze też, że aby zrealizować zadania, do których kurator został ustanowiony, 20 maja rozpoczął zabezpieczanie majątku Stowarzyszenia "Wiosna" oraz inwentaryzację dokumentacji.

Kurator oświadcza również, że pracę w siedzibie stowarzyszenia rozpoczął sprawnie i bez przeszkód, m.in. spotkał się z dotychczasowym zarządem, dyrektorami poszczególnych działów oraz pracownikami stowarzyszenia. Zapewnia też, że wszelkie rodzaje działalności stowarzyszenia, szczególnie programy społeczne (Szlachetna Paczka oraz Akademia Przyszłości), będą kontynuowane w okresie kurateli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama