GN 2/2021 Archiwum

Powódź zalała Warsztaty Terapii Zajęciowej

Budynek warsztatów prowadzonych przez Fundację im. św. Brata Alberta w Czernichowie nie nadaje się do użytku.

W wyniku silnych ulew i nawałnicy, która przeszła przez Czernichów, siedziba warsztatów dla osób niepełnosprawnych została zalana. – Znaleźliśmy się w sytuacji kryzysowej. Ponieśliśmy ogromne straty – alarmuje Fundacja im. św. Brata Alberta, która prowadzi czernichowski WTZ. Budynek nie nadaje się do użytku i realizacji zajęć terapeutycznych.

Generalnego remontu wymagają zalane ściany, podłoga, instalacja elektryczna i dziurawy dach. Ponadto zalane zostały sprzęty rehabilitacyjne i materiały do terapii, a także prace uczestników. – Dla naszych podopiecznych jest to bardzo trudna sytuacja. 25 osób niepełnosprawnych straciło miejsce zajęć terapeutycznych, gdzie uczą się czynności życia codziennego, zdobywają umiejętności społeczne i zawodowe. To miejsce jest ich drugim domem – mówią prowadzący zajęcia terapeuci.

W tej chwili warsztaty odbywają się w remizie strażackiej OSP w pobliskich Wołowicach.

Zbiórka na remont zniszczonego przez żywioł budynku prowadzona jest przez Fundację im. św. Brata Alberta. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji z dopiskiem: "Pomoc dla WTZ Czernichów". Numer konta i wszelkie potrzebne informacje znajdują się na stronie: albert.krakow.pl.

Alarm przeciwpowodziowy na terenie gminy Czernichów został odwołany w piątek, jednak w związku z przekroczonym stanem ostrzegawczym na rzece Wiśle w dalszym ciągu obowiązuje tam pogotowie przeciwpowodziowe.

Filia Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Fundację im. św. Brata Alberta działa w Czernichowie od 15 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama