Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mistyk z Australii z wizytą w Krakowie

- W każdej chwili Jezus woła do nas: Kocham cię! - mówił podczas spotkania na krakowskich Dębnikach Carver Alan Ames, mistyk i autor książek religijnych.

Centralnym punktem i „niezbędnikiem” w życiu Alana Amesa jest Eucharystia, dlatego to od niej rozpoczęło się spotkanie w parafii św. Stanisława Kostki. W homilii ks. Mateusz Koziołek SDB mówił, że patrzenie oczami Jezusa oznacza dostrzeganie w drugim człowieku osoby zasługującej na miłość. Tym samym nawiązał do bestsellera A. Amesa pt. „Oczami Jezusa”. W książce tej autor pokazuje życie Mesjasza z Jego perspektywy, na podstawie prywatnych objawień zatwierdzonych przez Kościół.

Australijczyk w wieku 40 lat doświadczył nawrócenia, które wywróciło jego świat do góry nogami. Wcześniej należał do gangu motocyklowego i, jak wspomina, popełnił chyba każdy możliwy grzech. Teraz, po 25 latach od przemiany, jeździ po świecie, dzieląc się swoim świadectwem oraz posługując modlitwą uzdrowienia.

Również w Krakowie Alan Ames opowiadał o doświadczeniu miłości Boga. - Nikt nie kocha cię tak, jak kocha cię Jezus - mówił. Dużo uwagi poświęcił też Komunii św., przekonując o jej ogromnej wadze w życiu chrześcijanina. Jak stwierdził, przyjmując ją, podsycamy płomień miłości Jezusa w nas, by w ten sposób samemu stać się żyjącą miłością dla innych.

Punktem kulminacyjnym spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której mistyk modlił się o uzdrowienie nad każdym z przybyłych wiernych. Wielu z nich przystąpiło do sakramentu pojednania.

Kraków jest dla Amesa pierwszym przystankiem w Polsce. Pozostanie u nas do 1 czerwca, każdego dnia głosząc Dobrą Nowinę i posługując modlitwą w innym mieście.

Organizatorem wizyty australijskiego mistyka w Polsce jest wydająca jego książki krakowska oficyna Esprit. Dla naszych czytelników mamy egzemplarze jego książek: "Oczami Jezusa", "Doświadczanie Boga" i "Niebo przemówiło". Aby zdobyć jedną z nich, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak doszło do nawrócenia Alana Amesa? Prosimy o przesłanie odpowiedzi na adres: krakow@gosc.pl. Nagrodzimy najciekawsze z nich.

Prosimy również o zawarcie w przesyłanych e-mailach danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) oraz oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych:

Oświadczam, że zapoznałem/łam się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media i akceptuję jego warunki. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt Organizatora ze mną w celu potwierdzenia mojej zgody na podane powyżej dane kontaktowe. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Wyrażam zgodę na podanie do publicznej wiadomości mojego imienia i nazwiska w związku z udziałem w konkursie w informacji o jego wynikach na stronie internetowej krakow.gosc.pl. Wyrażam również zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jako administratora danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu, numeru telefonu lub adresu e-mail, w celu przeprowadzenia i realizacji konkursu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadoma/y dobrowolności podania danych oraz że zostałam/em poinformowany o prawie dostępu do treści swoich danych oraz o prawie ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, prawie wniesienia sprzeciwu oraz prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także o prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, w sposób, o którym mowa w Regulaminie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama