Nowy numer 42/2019 Archiwum

Należycie do Boga

Abp Marek Jędraszewski 25 maja w katedrze na Wawelu udzielił święceń prezbiteratu 14 klerykom.

W homilii metropolita krakowski przypomniał kandydatom do kapłaństwa, kim tak naprawdę mają być i dlaczego tak wiele zależy od głosicieli słowa Bożego – od tego, jak głęboko wierzą, jak silną mają nadzieję i jak niezłomna jest ich miłość.

Głosząc prawdę o Bogu i o zbawieniu, które przyniósł nam Jego Syn, wchodzą bowiem w nieunikniony konflikt ze światem, ponieważ nie są z tego świata. Należą do Chrystusa, myślą prawdą Jego Ewangelii i umieją mówić, kiedy trzeba, „nie” – temu, co uwłacza Bogu i człowiekowi. W ten sposób zmieniają oni oblicze świata, który nie zna Boga.

Arcybiskup Jędraszewski nawiązał też do kazania wygłoszonego przez Jana Pawła II 6 czerwca 1979 r. w Częstochowie, podczas spotkania z kapłanami z całej Polski. Ojciec Święty mówił wtedy, co to znaczy być kapłanem i jakie warunki należy spełnić, by wypełniać swoje powołanie. Każdy kapłan musi więc dbać o jedność pomiędzy prezbiterium a biskupami oraz o swoją tożsamość kapłańską, pamiętając, że jest szafarzem Bożych tajemnic, narzędziem zbawiania ludzi, dyspozytariuszem wiary i świadkiem Bożego królestwa. Kapłan musi też wiedzieć, że jego zadaniem jest służba ludziom, do których został posłany, i ma ją pełnić całym swoim sercem. Polski kapłan powinien wreszcie trwać w narodzie i z narodem oraz budować siłę swojego serca, miłując Maryję.

Święcenia kapłańskie przyjęło 13 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz kleryk Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń. Patronem rocznika jest św. Jan XXIII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL