Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ruszają "Małe spotkania z duszą"

Będą się one odbywały w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Pierwsze zaplanowano na Dzień Dziecka.

Warsztaty w Księgarni św. Stanisława (ul. Wiślna 12) będą rozpoczynały się zawsze o godz. 11, a zaproszone są na nie dzieci w wieku od 4 do 8 lat wraz z rodzicami. Cel jest prosty: dzieci poprzez zabawę i ciekawe animacje mają pogłębiać swoją wiarę i rozbudzać w sobie pasję czytania słowa Bożego.

Spotkania poprowadzi Paulina Szostak-Machnica. - Dzięki twórczej pracy plastycznej wejdziemy w głąb historii i dziejów najważniejszych postaci biblijnych. Chcę, aby dzieci dla lepszego zrozumienia Biblii nauczyły się przekładać treść na wybraną formę plastyczną - tłumaczy. - Z doświadczenia wiem, że taka twórczość sprawia im wiele radości, wspomagając jednocześnie kreatywność i zapamiętywanie najistotniejszych faktów z opowieści biblijnych. W najbliższą sobotę rozpoczniemy od opowieści o stworzeniu świata - zachęca.

P. Szostak-Machnica od lat współpracuje z dziećmi - jest m.in. autorką warsztatów plastycznych dla dzieci, współprowadzi też scholę dziecięco-młodzieżową przy parafii św. Barbary w Libiążu. W latach 2017-2019 prowadziła warsztaty dla katechetów diecezji krakowskiej, poruszające tematykę kreatywnej katechezy z wykorzystaniem prac plastycznych. Od roku 2017 ilustruje codzienną Ewangelię w formie prostych rysunków, które ukazują się na stronie Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Krakowskiej i są z powodzeniem wykorzystywane przez katechetów w czasie lekcji religii dla pełniejszego zrozumienia przez dzieci słowa Bożego. Jest również autorką pomocy dydaktycznych dla katechetów i nauczycieli świeckich - w szczególności specjalizuje się w szyciu mat edukacyjnych oraz prowadzi blog "Kreatywna katecheza".

Na "Małe spotkania z duszą" zapraszają Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama