W Miętustwie odbędzie się IX Zjazd Motocyklowy

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, na Podhale zapraszają grupa motocyklowa "Pasja i Wiara" oraz parafia NMP Królowej Polski w Miętustwie.

Fani motocykli z całej Polski najpierw, o 11.45, spotkają się na parkingu przy parafii w Miętustwie, by chwilę później, w samo południe, wyruszyć na paradę po okolicznych miejscowościach. O 13.00 wezmą udział we Mszy św. z poświęceniem pojazdów, a tuż po niej zaplanowano góralskie posiady, czyli piknik, w ramach którego nie zabraknie licznych atrakcji. Będą więc degustacja góralskich potraw, występy artystyczne i konkursy z cennymi nagrodami.

W tym roku po raz pierwszy w historii zjazdu odbędzie się też Dzień Dawcy Szpiku. Dzięki współpracy z Fundacją DKMS uczestnicy wydarzenia będą mogli dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, a datki zebrane imprezy zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Cancer Fighters, której celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i pomoc w leczeniu.

Gwiazdą popołudnia będzie zaś zespół "Giganci", który zagra i zaśpiewa o 15.00.

- Zjazd Motocyklowy w Miętustwie od lat cieszy się ogromną popularnością. Uczestnikami są motocykliści z całej Polski, którzy pokonują nawet kilkaset kilometrów, by wziąć udział w wydarzeniu. To dobra okazja, by spędzić na Podhalu nawet kilka dni, delektując się krajobrazami i naturalnym pięknem regionu - zachęca do udziału Tomasz Ratułowski z grupy motocyklowej "Pasja i Wiara".

Zjazdowi patronuje m.in. "Gość Krakowski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..