Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jubileuszowy festiwal chóralny

Dzisiaj rozpoczyna się dziesiąta jubileuszowa edycja Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Cracovia Cantans". Potrwa do niedzieli 9 czerwca.

Jest to największa polska impreza chóralna o charakterze międzynarodowym. Festiwal będzie się odbywał m.in. w Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza, Sokole (koncert galowy z ceremonią wręczenia nagród) i w świątyniach (m.in. kościele świętych Piotra i Pawła i św. Katarzyny Aleksandryjskiej). Wystąpi kilkadziesiąt chórów polskich i zagranicznych: z Czech, Kanady, Litwy, Norwegii, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy,Węgier i Stanów Zjednoczonych. Ich śpiew oceni międzynarodowe jury pod przewodnictwem wybitnego kompozytora Romualda Twardowskiego.

Festiwal rozpocznie się dziś o godz. 19 koncertem "Światło i śpiew" w kościele św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7). Kolejne koncerty będą się odbywały w sobotę i niedzielę wieczorem w kościołach: św. Katarzyny, świętych Piotra i Pawła, Mariackim i Pijarów.

Od piątku do niedzieli będą się odbywały przesłuchania festiwalowe w 9 kategoriach.

Utwory muzyki sakralnej będzie można usłyszeć w piątek 7 czerwca od 15. do 16.30 w trakcie przesłuchań w kościele świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52 A). Kolejne przesłuchania odbędą się w sobotę 8 czerwca od 10.30 do 17.30 w auli Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza (Osiedle Centrum E2).

Wstęp na wszystkie koncerty i przesłuchania festiwalowe jest wolny. Więcej informacji na: www.cracoviacantans.pl.

Organizatorzy festiwalu zapowiadają kolejną imprezę chóralną tego typu. Od 28 do 30 czerwca w Krakowie odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Sakralnej Muzyki Chóralnej "Cracovia Sacra".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama