Nowy numer 22/2020 Archiwum

Doktoranci o konfliktach

W Krakowie trwa II Ogólnopolska Doktorancka Konferencja Naukowa "Władza, pieniądze, sława - konflikty na przestrzeni dziejów". Zakończy się jutro.

Zorganizował ją Uniwersytet Papieski Jana Pawła II i Koło Naukowe Doktorantów Historii Onyks.

31 prelegentów z Polski oraz Francji i Ukrainy wygłosi w jej trakcie 31 referatów. "W naszych rozważaniach będziemy omawiać konflikty polityczne w starożytności, średniowieczu, okresie staropolskim oraz historii najnowszej, spory między władzą duchowną a świecką, gospodarcze i społeczne; historyczne i religijne, wojskowe, o władzę czy też konflikty o panowanie nad światem" - poinformowali organizatorzy.

Władzę, pieniądze i sławę - główne motory konfliktów, prelegenci przedstawiają w niekonwencjonalny sposób. Dr Joanna Małocha z UPJP tropiła je np erudycyjnie na wybranych obrazach Jana Matejki, mistrza polskiego malarstwa historycznego, m.in. "Bitwie pod Grunwaldem" i "Hołdzie Pruskim".

Obrady konferencji rozpoczęte dziś rano w Muzeum Archidiecezjalnym będą kontynuowane od godz.16 w budynku UPJP II (ul. Bernardyńska 3). W tym samym miejscu będą się odbywały obrady kolejnego dnia. W pierwszej części drugiego dnia konferencji zostanie m.in. wygłoszony referat Grzegorza Mazura z UMCS "Od działacza związkowego, poprzez wicemarszałka do wicepremiera - przebieg kariery politycznej Andrzeja Leppera na tle konfliktów politycznych - 1991-VIII 2007" (od 10.40 do 11).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama