Nowy numer 22/2020 Archiwum

15 czerwca przed oknem papieskim odbędzie się drugi piknik rodzinny

Będzie on nawiązywał do "Listu do rodzin", ogłoszonego 25 lat temu przez Jana Pawła II.

Piknik ma być kontynuacją ubiegłorocznego lipcowego spotkania rodzin, zorganizowanego na placu przed oknem papieskim z okazji 50. rocznicy ogłoszenia przez papieża Pawła VI encykliki "Humanie vitae".

- W tym roku chcemy świętować wydanie dokumentu, który był odpowiedzią Jana Pawła II na potrzeby rodzin, jakie dostrzegł papież. "Listem" wskazał on drogę dla małżonków i rodzin, pokazał najbardziej istotne wartości życia rodzinnego - m.in. przymierze małżeńskie, czwarte przykazanie - mówi ks. Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie.

W ciągu ostatnich 25 lat padło wiele odpowiedzi na "List do rodzin". - My zaś chcemy dać nową, naszą odpowiedź i pokazać, że małżeństwo sakramentalne i rodzina są wartościami, o które trzeba się nieustannie troszczyć i je promować - dodaje.

Jak to zrobić? Na przykład poprzez wspólną zabawę, bycie ze sobą i twórcze spędzanie czasu - na pikniku właśnie.

Co ważne, w organizację spotkania włączyły się różne wspólnoty i stowarzyszenia, dla których bardzo ważne są sprawy dotyczące rodziny: Rycerze Kolumba z Małopolski, wspólnota “Sala na górze", Domowy Kościół, Ruch Focolari, Wydział Duszpasterstwa Misyjnego, Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar",  Domowy Kościół, Ruch Światło-Życie. Piknik jest więc dziełem współpracy wielu osób, w efekcie czego w jego trakcie nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.

- Będą quizy patriotyczno-rodzinne (godz. 15.30 i 17.45), quiz dotyczący świętych Krakowa, a także dialogi z abp. Markiem Jędraszewskim (godz. 16.30). Metropolita na pewno będzie mówił o rodzinie i małżeństwie, ale też postara się odpowiedzieć na to, o co zapytają go dzieci. Zaplanowaliśmy też tańce, animacje i zabawy z wodzirejem, występy akrobatyczne oraz artystyczne (zaśpiewają Promyczki Dobra z Nowego Sącza) - zapowiada Urszula Miernik, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

W programie są także kreatywne warsztaty misyjne dla całej rodziny, warsztaty rękodzieła, bańki mydlane, malowanie twarzy, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie oraz grill.

Piknik rozpocznie się o godz. 14.30, a zakończy ok. godz. 19.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama