Nowy numer 41/2019 Archiwum

Uroczystość Bożego Ciała poprzedzi w Krakowie koncert uwielbienia

Pod hasłem "Jestem! Dobry" odbędzie się on we środę 19 czerwca o godz. 19 na Rynku Głównym.

Zwieńczy od trwające non stop triduum modlitewne przed Najświętszym Sakramentem, na które do kościoła św. Wojciecha zaprasza Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

- Chcemy, by ważne wydarzenia ewangelizacyjne w Krakowie były zanurzone w głębokiej modlitwie, byśmy budzili serca i modlili się za siebie nawzajem. Do udziału w tym czuwaniu zaproszone są parafie naszej archidiecezji, ruchy, wspólnoty, stowarzyszenia oraz wszyscy chętni, którzy może czują właśnie w sercu wątpliwości dotyczące wiary, lub też chcą być jeszcze bliżej Boga - zachęca Krystyna Sobczyk.

Intencją triduum ma być duchowa odnowa Krakowa, a skoro jest to problem bardzo ważny, to warto poświęcić swój czas - może nawet zarwać noc, by się w niego włączyć.

Koncert uwielbienia, który zakończy czuwanie, będzie zaś trzygodzinnym rabanem w sercu Krakowa, przypominającym, że już kolejnego dnia odbędzie się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Modlitwę poprowadzi zespół "niemaGotu".

Z kolei centralne obchody Bożego Ciała rozpoczną się w czwartek 20 czerwca o godz. 9 Mszą św., którą przy ołtarzu polowym na wawelskim wzgórzu odprawi abp Marek Jędraszewski. Następnie procesja wyruszy w stronę czterech ołtarzy, znajdujących się przy kościołach: św. Idziego, Świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy bazylice Mariackiej. Tam właśnie, po zakończeniu procesji, Mszy św. będzie ponownie przewodniczył metropolita krakowski.

Tematyka ołtarzy będzie nawiązywać do hasła bieżącego roku duszpasterskiego ("W mocy Bożego Ducha"). - Przy pierwszym ołtarzu zobaczymy więc słowa "Wspólnota napełniona Duchem Świętym". Przy drugim - "Moc Ducha Świętego jest w was". To zdanie ma przypomnieć, że każdy, kto przyjął sakrament bierzmowania, otrzymał tę moc i warto, by z niej korzystał - informuje ks. Ireneusz Okarmus, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitarnej w Krakowie.

Przy ołtarzu trzecim znajdzie się natomiast hasło "Duch Święty daje miłość", a przy czwartym - "Głoście Ewangelię, Ja jestem z wami".

Uroczystość Bożego Ciała poprzedzi w Krakowie koncert uwielbienia   Procesję przewodniczyć będzie, jak co roku, metropolita krakowski. Monika Łącka /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL