Nowy numer 20/2024 Archiwum

Takim go pamiętamy - zaproszenie do Wadowic

Wspomnieniami o Janie Pawle II podzieli się dziennikarz radiowy i autor książek o polskim papieżu Paweł Zuchniewicz.

Karol Wojtyła przyjechał po raz pierwszy do Wadowic jako papież Jan Paweł II 40 lat temu, 7 czerwca 1979 roku. To była jego pierwsza z 8 pielgrzymek do Polski i druga z ponad 100 zagranicznych podróży apostolskich. W najbliższą sobotę P. Zuchniewicz opowie o niestrudzonym pielgrzymie, którego głos dotarł na krańce świata. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Gość cyklu organizowanego przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II podzieli się wyjątkowymi owocami swojej pracy - krótkimi archiwalnymi audycjami, z których na nowo przemówi Jan Paweł II. Poza możliwością wsłuchania się w papieski głos będzie także okazja, by porozmawiać o pielgrzymkach "od kuchni": o papieskim zmęczeniu, luźnych konwersacjach z dziennikarzami, a także o tych spotkaniach, które - jak Światowe Dni Młodzieży - zapadały w serca nie tylko wiernych, ale i Ojca Świętego.

"Na życie papieża popatrzymy jednak z szerszej perspektywy: drogi do nieba. Zapytamy więc p. Pawła Zuchniewicza, czy życie małego chłopca z Wadowic, który został świętym, może być dobrym tematem na powieść. Porozmawiamy także o tym, jak od Jana Pawła II nauczyć się rozpoznawać świętych ludzi, którzy żyją pośród nas" - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Skrzypczyk, dziennikarka Radia eM. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasach muzeum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy