Nowy numer 20/2024 Archiwum

W Noc Świętojańską odbędzie się Boska Impreza Wiankowa

Jest to wydarzenie łączące zabawę i modlitwę, dlatego rozpocznie się uwielbieniem.

Organizatorzy Boskich Wianków chcą bowiem najpierw oddać Bogu chwałę. - Chcemy też prosić Ducha Świętego o dar radości, wolności i miłości - tłumaczy Anna Marek, wodzirejka i DJ Event4Life.

Później uczestnicy Boskiej Imprezy Wiankowej, która 22 czerwca od 20.30 do białego rana trwać będzie w klubie studenckim "Arka" w Krakowie, zostaną zaproszeni do wspólnej i radosnej zabawy, podczas której nie zabraknie wielu atrakcji. Będą więc tańce integracyjne oraz konkursy na boski wianek dla pań i folk-koszule dla panów. Zwycięzcy obdarowani zostaną cennymi nagrodami! Obecny będzie też fotograf; znajdzie się również stoisko z wiankami dla pań.

Imprezie będą towarzyszyć "Poznajki", czyli chrześcijański speed-dating. - Chcemy, by chrześcijańskie imprezy taneczne nie tylko dawały przestrzeń do tańca i wielbienia, ale także do poznawania się nawzajem - wyjaśnia Marian Mróz, pomysłodawca "Poznajek".

Z kolei wolontariusze z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu poprowadzą licytację przedmiotów przywiezionych z misji - dochód z niej przeznaczony zostanie na rzecz wyjazdu misyjnego Grzegorza Matusika, który we wrześniu wybiera się do Peru.

- Noc Kupały była kiedyś pogańskim świętem związanym z letnim przesileniem słońca. Było to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W okresie chrystianizacji właśnie w ten dzień ustanowiono święto św. Jana - zaznacza A. Marek. Boskiej Imprezie Wiankowej patronuje więc Świętojańska Matka Wolności od Wykupu Niewolników, której na zakończenie uwielbienia zawierzeni zostaną wszyscy uczestnicy. - Będziemy też szczególnie prosić o dar wolności dla nas i dla młodych, którzy wolność utracili - dodaje Anna Marek.

Patronat honorowy nad Boską Imprezą Wiankową objął abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Szczegółowe informacje o imprezie, która jest bezalkoholowa, znajdują się na profilu wydarzenia na Facebooku. Na Boskie Wianki obowiązują zapisy - bilety można kupić na: ekobilet.pl/event4life/boska-impreza-wiankowa-25012/358479-bilety. W cenie są wiejski stół z przysmakami, przekąski oraz zimne i ciepłe napoje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy