Nowy numer 29/2019 Archiwum

Galeria świętych

Wota dziękczynne w gablotach po obu stronach ołtarza są dowodem, że Maryja wstawia się za tymi, którzy proszą Ją o pomoc.

To, za co parafianie w podkrakowskich Prusach dziękują Matce Bożej i Bogu, pozostaje jednak tajemnicą ich serc, bowiem świadectwa nie były nigdy spisywane. Wiadomo jedynie, że jedno wotum ofiarował Robert Nawrocki, który przed laty ciężko zachorował na nowotwór. W tym czasie żona kupiła mu farbki i pędzel, by – mając nowe zajęcie – nie myślał o trudnym leczeniu. Okazało się, że był w tym palec Boży, bo pan Robert szybko odkrył w sobie talent, a jego obrazy zachwycały wszystkich wkoło. Gdy wyzdrowiał, postanowił nie tylko złożyć wotum, ale i podarować kilka obrazów do parafialnej świątyni. Tak powstała galeria obrazów, przedstawiających m.in. świętych Wojciecha, Stanisława, Alberta i Maksymiliana.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL