Nowy numer 20/2024 Archiwum

Festiwal muzyki sakralnej

Od 28 do 30 czerwca po raz pierwszy będzie się odbywał Krakowski Festiwal Sakralnej Muzyki Chóralnej "Cracovia Sacra".

W kościołach św. Katarzyny, Świętych Piotra i Pawła, Przemienienia Pańskiego oraz luterańskiej świątyni św. Marcina wystąpi 11 chórów z Polski, Estonii, Łotwy, Rumunii, Słowacji i Słowenii.

Festiwal rozpocznie się dziś o godz. 19. koncertem w kościele św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7) w wykonaniu chórów ze Słowacji, Łotwy i Słowenii.

W sobotę 29 września od godz. 11.30 do 13.30 i od godz. 16 do 17.30 w ewangelickim kościele św. Marcina będą się odbywały przesłuchania w ramach konkursu festiwalowego. Zespoły będzie oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Carmen Moreno z  Hiszpanii.

Tego samego dnia wieczorem odbędą się również dwa koncerty festiwalowe - w kościele św. Katarzyny (godz. 19, ul. Augustiańska 7) oraz Świętych Piotra i Pawła (godz. 21.15, ul. Grodzka 52A).

Festiwal zakończy się w niedzielę 30 czerwca koncertem galowym w kościele św. Katarzyny (godz. 15) oraz wieczornym koncertem w pijarskim kościele Przemienienia Pańskiego (godz. 19.45, ul. Pijarska 2).

Wstęp na koncerty i przesłuchania festiwalowe będzie bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej www.cracoviasacra.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy