Nowy numer 29/2019 Archiwum

Jak Andrzej i Piotr

Jeden jest franciszkaninem, drugi – księdzem diecezjalnym. Zostali wyświęceni na kapłanów tydzień po tygodniu. Wspólnie odprawili Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii. Są rodzonymi braćmi.

Marek, rocznik 1990, nie potrafi określić momentu, kiedy zaczął myśleć o życiu kapłańskim. – Mam problem z namierzeniem, jak to się zaczęło. Gdzieś w liceum Pan Bóg mnie otworzył – próbuje sobie dzisiaj przypomnieć. W klasie maturalnej to już było wyraźne. Oglądał film o ks. Jerzym Popiełuszce i pomyślał sobie: „To by było dobre”. Ale zanim to „dobre” się zaczęło i Marek wstąpił do zakonu franciszkanów, studiował dwa lata lingwistykę stosowaną w Krakowie.

Dostępne jest 4% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL