Nowy numer 15/2024 Archiwum

W Krakowie obraduje Kapituła Generalna Córek Bożej Miłości

Po raz pierwszy w historii Zgromadzenia Córek Bożej Miłości odbywa się ona w Polsce.

Jak informuje s. Justyna Krzyżan FDC, archiwistka zgromadzenia, do Krakowa przyjechało 40 sióstr z różnych krajów i kontynentów. Obradować będą do 31 lipca w domu prowincjalnym przy ul. Pędzichów 16.

- Zadaniem kapituły jest refleksja nad charyzmatem i misją zgromadzenia we współczesnym świecie, planowanie przyszłości, aktualizacja naszej konstytucji, a także wybór nowego zarządu generalnego - tłumaczy s. Krzyżan.

W 27. Kapitule Generalnej biorą udział siostry m.in. z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Austrii, Słowacji, Czech, Chorwacji, Ugandy, Albanii i Polski. Obradom przewodniczy pochodząca z Brazylii przełożona generalna s. Maria Dulce Adams.

Moderatorami kapituły są: o. Yuji Sugawara SJ, profesor i dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, konsultant Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, oraz o. Witold Adamczewski SJ, pracownik Collegium Bobolanum i Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

Zgromadzenie Córek Bożej Miłości założyła 21 listopada 1868 r. w Wiedniu sł. Boża Matka Franciszka Lechner. Od początku istnienia instytutu jego głównym zadaniem była praca oświatowo-wychowawcza i pomoc ubogim. Obecnie siostry, na wzór swojej założycielki, "czynią Bożą miłość widzialną w świecie", podejmując apostolat aż w 20 krajach.

Przeczytaj także: Po modlitwie trzeba iść do ludzi

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy