Nowy numer 03/2020 Archiwum

Będzie naukowy spektakl

Wiadomo już, że sale wystawy stałej Małopolskiego Centrum Nauki "Cogiteon" będą przypominały przestrzenie teatralne.

Nowoczesna siedziba centrum, które zajmuje się popularyzacją nauki, powstanie do 2022 r. przy pasie startowym na krakowskich Czyżynach, w sąsiedztwie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Budynek będzie przypominał startujący samolot. Jego 4 bryły będą połączone wspólną elewacją i podziemiem.

- Sercem obiektu będzie wystawa stała, podzielona na 5 sekcji tematycznych, oraz przestrzeń wystaw czasowych. Obok znajdzie się 6 laboratoriów, w których odnajdą się m.in. pasjonaci chemii, fizyki, komputerów, majsterkowania, botaniki - wyjaśnia Piotr Koziarz, rzecznik prasowy MCN. Na dachu powstanie zaś ogród.

16 lipca zaprezentowano projekt scenografii wystawy stałej, który przygotowało krakowskie Koza Nostra Studio. - Chcieliśmy, by dzięki dekoracjom przestrzenie ożyły i stały się częścią naukowego spektaklu - stwierdziła Natalia Horak, szefowa studia projektowego.

Na ścianach poszczególnych, zróżnicowanych kolorystycznie sal pojawią się dekoracje przedstawiające wizerunki m.in. neuronów, splątanych nitek DNA, tkanki ludzkiej i elektronicznego układu scalonego. Instalacje będą się uaktywniały w czasie pokazów, które będzie można oglądać m.in. z amfiteatralnie ułożonych siedzisk.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama