Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kraków. Rewolucja parkingowa

Rada Miasta Krakowa zdecydowała o znacznych podwyżkach opłat za parkowanie samochodów na ulicach i placach podwawelskiego grodu. Poszerzeniu ulegnie także strefa płatnego postoju.

Na mocy wczorajszej decyzji radnych, od 15 grudnia stawki za parkowanie w godz. od 10 do 20 poszybują znacznie w górę. W strefie A obejmującej Stare Miasto i Kazimierz będzie to wzrost o 100 proc. - z 3 do 6 zł za każdą godzinę. W strefie B (Podgórze, Zwierzyniec i część Grzegórzek) trzeba będzie zapłacić 5 zł za godzinę, w strefie C zaś (część Grzegórzek, Dębniki, os. Podwawelskie, Zabłocie i Krowodrza) - 4 zł.

Urzędnicy miejscy szykowali się jednak do znacznie wyższych podwyżek. Pierwsza godzina parkowania w strefie A miała kosztować aż 9 zł! Planowano także wprowadzenie opłat za bezpłatne do tej pory parkowanie w soboty i niedziele. Wszystko to zaś pod hasłem "odkorkowania" miasta. Bardzo wysokie opłaty miałyby skutecznie zniechęcać do parkowania, zachęcać zaś do korzystania z komunikacji zbiorowej. Po licznych protestach skończyło się na kompromisie, który chyba nikogo nie zadowoli - ceny za parkowanie znacznie wzrosną, bezpłatnie będzie można parkować pojazdy tylko w niedzielę, strefa, w której będą pobierane opłaty, będzie zaś sukcesywnie poszerzana.

Na razie od 15 grudnia zostanie poszerzona strefa C, m.in. o Zabłocie, os. Podwawelskie oraz obszar ulic Wita Stwosza, al. 29 Listopada i Prandoty. Kolejne poszerzenie nastąpi we wrześniu 2020 r. m.in. o okolice ulic: Piastowskiej, Wrocławskiej, Konopnickiej, Kapelanki, Brożka i Wadowickiej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL