Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tornistry pojadą na Wschód

Przybory szkolne zbierane przez krakowską Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji "Tornister pełen uśmiechów" zostaną w tym roku przekazane dzieciom na Ukrainie.

Akcja mająca na celu wyposażenie w przybory szkolne dzieci z ubogich rodzin odbywa się po raz 11.

- Ze względu na pomoc, którą otrzymują obecnie dzieci w Polsce ze strony państwa, postanowiliśmy, że zebrane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej artykuły szkolne przekażemy tym razem, za pośrednictwem pracujących tam księży i sióstr zakonnych, dzieciom zza naszej wschodniej granicy. Mieszkańcy terenów obecnej zachodniej Ukrainy doświadczają biedy wywołanej ogólną sytuacją w kraju - poinformowała Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.
- Naszą akcję wsparły m.in. dwie młode pary, przekazując nam artykuły szkolne zebrane podczas ślubów. Państwo Aleksandra i Michał oraz państwo Natalia i Grzegorz poprosili swoich gości weselnych, aby zamiast kwiatów podarowali im przybory szkolne dla potrzebujących dzieci - dodała przedstawicielka Caritas.

Przybory szkolne, które trafią do "Tornistrów pełnych uśmiechów", można przynosić do biura Caritas w Krakowie przy ul. Ossowskiego 5 do końca lipca. 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama