Nowy numer 15/2024 Archiwum

"Mały Książę" na dachu barki

W czwartek na dachu barki "Aquarius" artyści z niepełnosprawnością intelektualną zaprezentują przedstawienie opracowane na podstawie słynnej książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.

Etiuda teatralna w wykonaniu zespołu Krewni Pana Boga ze Środowiskowego Domu Pomocy w Skawinie rozpocznie się o 19.00 na barce zacumowanej przy Bulwarach Wiślanych w okolicach Mostu Dębnickiego.

- Siłą wyrazu naszych aktorów nie są nadzwyczajne umiejętności aktorskie, recytatorskie lub inne talenty - twierdzi Stanisława Szczepaniak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. - Jest nią autentyczność przekazu przejawiająca się w osobistych doświadczeniach treści, o których opowiadają swoją grą.

Scenariusz podpowiedziało życie. "Opowieść o Małym Księciu" w wykonaniu niepełnosprawnych artystów z ŚDS w Skawinie jest etiudą teatralną, w której odległym echem wybrzmiewa postać Małego Księcia przywołana z kart książki A. de Saint-Exupery’ego. Czym nie jest to przedstawienie? Nie jest prostą opowieścią o przygodach bohatera znanej książki, nie jest bajką, gdyż nie jest też łatwo i przyjemnie towarzyszyć aktorom w każdej ze scen spektaklu. - Nasza opowieść jest historią o ludzkim lęku i nadziei, o samotności człowieka w obliczu trudnych wyborów, o gniewie, bezradności czy nieopisanym bólu - opowiada S. Szczepaniak.

Dom, w którym znalazły schronienie osoby z niepełnosprawnością intelektualną w Skawinie, wymaga pilnego remontu. Po spektaklu będą zbierane darowizny na ten cel. Można je również wpłacać na konto bakowe ŚDS (Krakowski Bank Spółdzielczy): 60 8591 0007 0310 0563 7650 0002 z dopiskiem: "Darowizna na remont".

Przedstawienie adresowane jest do widzów dorosłych. Miejsca na widowni można rezerwować pod numerem barki "Aquarius": 505 102 644.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy