Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolejka na Kasprowy Wierch znów działa

Po jednodniowym przestoju, spowodowanym niedzielną awarią, kolejka linowa na Kasprowy Wierch została ponownie uruchomiona.

Jak zapewnia Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych, kolej została poddana doraźnemu przeglądowi technicznemu i odebrana przez Transportowy Dozór Techniczny z dopuszczeniem do jazdy.

Władze PKL informują też, że wszyscy klienci, którzy kupili bilety w sklepie internetowym PKL na poniedziałek, otrzymali już informację dotyczącą procedury zwrotu, która odbywa się automatycznie. Osoby, które kupiły bilet w kasach lub w biletomacie, mogą zwrócić je w Biurach Obsługi Klienta.

Przypomnijmy. W niedzielny wieczór ok. godz. 19 nad Tatrami przeszła gwałtowna burza, podczas której awarii uległa maszynownia górnego odcinka kolejki z Kasprowego Wierchu na Myślenickie Turnie. Na szczycie Kasprowego utknęło prawie 200 osób. Silnik kolejki został uruchomiony w trybie awaryjnym, ale jeden kurs kolejki na tym odcinku trwał 40 minut. W ten sposób turyści byli zwożeni na dół aż do godz. 1.00 w nocy. W tym czasie oczekującym na zjazd turystom obsługa Polskich Kolei Linowych oferowała na szczycie Kasprowego Wierchu gorącą herbatę i posiłek. W Kuźnicach czekały zaś na nich busy, które zawiozły ich do miejsc zakwaterowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama