Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kard. Dziwisz: Pielgrzymi trud znakiem wiary

Metropolita senior archidiecezji krakowskiej wyjaśniał dziś rano pątnikom zgromadzonym w kościele w Naramie duchowe znaczenie trudu pielgrzymów.

Msza św. w Naramie została odprawiona dla zmierzających ku Jasnej Górze członków Wspólnoty III - Prokocimsko-Podgórskiej - Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

- Wasza wspólna, połączona z trudem wędrówka z Krakowa na Jasną Górę jest przemawiającym do współczesnych ludzi znakiem wiary. Na drodze nie jesteście sami. Towarzyszą wam duchowo ci, którzy zostali w domach, w zakładach pracy, w szpitalach. Oni się za was modlą, wy modlicie się za nich i to jest wzruszający symbol jednego, solidarnego Kościoła nawracającego się, odnawiającego się, pragnącego pozostać wiernym Chrystusowi i Jego Ewangelii. To jest najlepsza odpowiedź na tak bardzo dziś rozpowszechnioną krytykę Kościoła - wyjaśniał pielgrzymom kard. Dziwisz.

- Zastanówmy się dzisiaj, także podczas drogi, jaką postawę przyjmujemy wobec trudności, których doświadczamy w życiu. Czy pamiętamy, że nasz los jest w ręku kochającego nas Boga? Czy jesteśmy ludźmi zawierzenia, powierzenia Panu wszystkich naszych spraw osobistych, rodzinnych i społecznych? Czy szukamy i znajdujemy Boga we wszystkim, również w niepomyślnych dla nas sprawach? Zapamiętajmy dobrą, mądrą radę, jakiej udziela nam Psalm 37: "Powierz Panu swą drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał" - dodał hierarcha.

Po wyruszeniu z Naramy pielgrzymi będą musieli pokonać przed Jasną Górą jeszcze 5 ponad 20-kilometrowych odcinków trasy.

- Siostry i bracia, niech wam w drodze towarzyszy Maryja, Matka Chrystusa, do której jasnogórskiego sanktuarium podążacie. Niech wam towarzyszy św. papież Jan Paweł II - niestrudzony pielgrzym, który przemierzał naszą planetę wzdłuż i wszerz, by z Ewangelią docierać do najdalszych zakątków ziemi. Zgodnie z hasłem tegorocznej, 39. Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej, podążajcie "w mocy Bożego Ducha" - życzył kard. Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama