Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitwa w intencji metropolity krakowskiego

W najbliższą sobotę 10 sierpnia przed oknem papieskim odbędzie się akcja "Murem za abp. Markiem Jędraszewskim". Do modlitwy w intencji metropolity zachęca też Drużyna Chrystusa.

Akcja "Murem za abp. Markiem Jędraszewskim" to oddolna inicjatywa środowisk katolickich, którą przez internet poparło już 25 tys. osób. Jest to odpowiedź na medialną burzę, jaka w ostatnich dniach rozpętała się w związku ze słowami, które arcybiskup wypowiedział podczas kazania w rocznicę powstania warszawskiego.

Metropolita po skomentowaniu Ewangelii przypadającej na 1 sierpnia i uczczeniu pamięci bohaterów Warszawy (kiedy m.in. cytował piosenki oraz wiersze napisane w trakcie powstania) odniósł się także do współczesności. Nawiązując do wiersza Józefa Szczepańskiego "Czerwona zaraza", powiedział on: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i nasze umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha. Nie czerwona, ale tęczowa".

Na słowa te natychmiast zareagowały środowiska LGBT, twierdząc, że czują się obrażone przez metropolitę. W związku z tym w ostatni piątek (2 sierpnia) przed krakowską kurią odbył się protest, w czasie którego kilkadziesiąt osób trzymało w rękach kartki, m.in. z napisem: "Nie jestem zarazą".

Słowa kazania arcybiskupa były także szeroko komentowane w mediach społecznościowych, również w sposób, który był słownym atakiem (włącznie z pogróżkami) na metropolitę.

Z tego powodu środowiska chrześcijańskie zorganizowały akcję poparcia dla abp. Jędraszewskiego, jak również w obronie nauczania Kościoła katolickiego. Zachęcają one wszystkich, którzy chcą wyrazić to poparcie, by w sobotę 10 sierpnia o godz. 15 przyjść przed krakowską kurię i włączyć się we wspólną modlitwę w intencji metropolity.

Do takiej wspólnej modlitwy zachęca też Fundacja "Drużyna Chrystusa", która w środę 7 sierpnia rozpoczęła nowennę w intencji arcybiskupa oraz całej ojczyzny.

- Arcybiskup Jędraszewski głośno wypowiada słowa prawdy, dotyczące zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniającej się ideologii środowisk LGBT, która - jak mówi - "chce opanować nasze dusze, serca i umysły". W związku z tym ruszyła fala nienawiści w kierunku jego osoby oraz Kościoła - uważa Piotr Wrześniak, założyciel fundacji. Dodaje, że fundacja nie chce pozostawać bierna w reakcji na ten język nienawiści. - Dlatego chcemy stanąć po właściwej stronie. Jesteśmy bowiem szczęśliwi, że na czele naszej diecezji stoi człowiek, który ma odwagę mówić prawdę. Postanowiliśmy więc, że jako Drużyna Chrystusa rozpoczniemy nowennę, podczas której każdego dnia o godz. 21 będziemy modlić się i prosić o dalszą odwagę i siłę w tych trudnych chwilach walki ze złem - tłumaczy P. Wrześniak.

Włączając się w nowennę (może to zrobić każdy, gdziekolwiek jest), należy odmówić jedną dziesiątkę Różańca i modlitwę do św. Michała Archanioła w intencji krakowskiego metropolity i całej ojczyzny.

- To nie pierwsza taka nowenna, którą podejmujemy. Pan Bóg już wiele razy pokazał nam, jaka niesamowita siła płynie z modlitwy, w której bierze udział tyle osób - zaznacza jedna z wolontariuszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama