Nowy numer 04/2020 Archiwum

Ona tam na was czeka

Ponad 8,5 tys. pątników wzięło udział w 39. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Większość z nich wyruszyła w drogę 6 sierpnia, po Mszy św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

W homilii wygłoszonej na wawelskim wzgórzu metropolita mówił m.in. o krzyżu, który niesie każda z pątniczych grup. Przypomniał, że jest on nie tylko symbolem cierpienia, ale i zwycięstwa Chrystusa. – Idąc z tym krzyżem stąd, z Wawelu, na Jasną Górę, głoście prawdę Chrystusowego krzyża, który na naszej polskiej ziemi został zatknięty ponad 1050 lat temu, w roku 966, gdy Mieszko I przyjął chrzest – prosił arcybiskup. Zachęcał również pątników, by droga do Częstochowy była dla nich dziękczynieniem za to, że każdy z nich poprzez chrzest został włączony do Kościoła.

– Dziękujmy za Kościół, bez którego nie ostałby się nasz naród w najtrudniejszych momentach historii. I podczas waszej drogi będą momenty trudne, ale pamiętajcie, że na Jasnej Górze czeka na was Matka, Królowa Polski. Czeka na każdego z was, na wasze serca, słowa modlitwy i uwielbienia oraz na prośby w intencji ojczyzny i ludzi, którzy was o to prosili – mówił metropolita krakowski.

Po Mszy św., zgodnie z tradycją, odprowadził pielgrzymów na Rynek Główny, gdzie pożegnał poszczególne wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama