Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ona tam na was czeka

Ponad 8,5 tys. pątników wzięło udział w 39. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Większość z nich wyruszyła w drogę 6 sierpnia, po Mszy św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

W homilii wygłoszonej na wawelskim wzgórzu metropolita mówił m.in. o krzyżu, który niesie każda z pątniczych grup. Przypomniał, że jest on nie tylko symbolem cierpienia, ale i zwycięstwa Chrystusa. – Idąc z tym krzyżem stąd, z Wawelu, na Jasną Górę, głoście prawdę Chrystusowego krzyża, który na naszej polskiej ziemi został zatknięty ponad 1050 lat temu, w roku 966, gdy Mieszko I przyjął chrzest – prosił arcybiskup. Zachęcał również pątników, by droga do Częstochowy była dla nich dziękczynieniem za to, że każdy z nich poprzez chrzest został włączony do Kościoła.

– Dziękujmy za Kościół, bez którego nie ostałby się nasz naród w najtrudniejszych momentach historii. I podczas waszej drogi będą momenty trudne, ale pamiętajcie, że na Jasnej Górze czeka na was Matka, Królowa Polski. Czeka na każdego z was, na wasze serca, słowa modlitwy i uwielbienia oraz na prośby w intencji ojczyzny i ludzi, którzy was o to prosili – mówił metropolita krakowski.

Po Mszy św., zgodnie z tradycją, odprowadził pielgrzymów na Rynek Główny, gdzie pożegnał poszczególne wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama