Nowy numer 41/2019 Archiwum

Łączy, nawet na całe życie

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej ruszali stopniowo. Pierwsi na trasę wyszli już 3 sierpnia.

Kilkudziesięciu pielgrzymów swoją drogę na Jasną Górę rozpoczęło na... Jasnej Górce. To wspólnota VIII – suska. Jej przewodnik ks. Sebastian Kozyra przyznaje, że grupa jest niewielka, liczy ok. 100 osób. Dla porównania – w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej są człony, które liczą nawet 2 tys. pątników. – To okazja do stworzenia nie tylko „wspólnoty wspólnot”, ale rzeczywistej wspólnoty, w której każdy może z każdym porozmawiać – podkreśla ks. Sebastian. Ze wspólnotą suską pielgrzymuje on po raz pierwszy.

Do tej pory, od początku jej historii, czyli od 16 lat, przewodnikiem był ks. Adam Banasik. Paula ze wspólnoty II – śródmiejskiej – na Jasną Górę idzie w tym roku już po raz 9. Na pierwszą pielgrzymkę zaprosiła ją koleżanka, a że haczyk szybko połknęła, to teraz jest już nawet porządkową. Jak przekonuje, w ciągu tych kilku dni można nie tylko zastanowić się nad swoim życiem, ale też poznać ciekawych ludzi. Na przykład Gosię (na pielgrzymce po raz 15.) i Roberta (9. raz), których Maryja połączyła na całe życie. – Roberta po raz pierwszy zobaczyłam w 2009 r., ale wtedy nie zwrócił na mnie uwagi – śmieje się Gosia. Poznali się dopiero 5 lat temu. – 3 lata temu zaręczyliśmy się, a rok temu przed pielgrzymką braliśmy ślub i w ślubnych strojach wchodziliśmy na Jasną Górę, co zostało uwiecznione na zdjęciu w „Gościu Niedzielnym” – opowiada Robert i żartuje, że jeśli ktoś chce poznać dobrego męża albo żonę, to koniecznie powinien wybrać się na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL