Nowy numer 33/2019 Archiwum

W tandemie trzeba się dograć

Jerzy, Waldemar i Paweł – są młodzi, wysportowani i pełni energii. Wspinają się, biegają, pływają, jeżdżą na rowerach. To, że są niewidomi, nie przeszkadza im żyć pełnią życia. – Nie widzę przeszkód – mówi każdy z nich.

Tak nazwali swoje stowarzyszenie. Przesłanie jest proste: chcą udowodnić sobie i innym, że ograniczenia nie istnieją. Wyznaczają sobie kolejne cele, by tych, którzy zmagają się z niepełnosprawnością, zmobilizować do radości życia i przekraczania granic wyznaczonych przez fizyczne braki. – Zdrowych chcemy trochę zawstydzić, pokazać im, że mają wszystko, by żyć pełną piersią. Może niektórzy na nasz widok trochę się ogarną – mówi Jerzy Płonka, serce i mózg stowarzyszenia „Nie widzę przeszkód”.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL