Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czy Polsce potrzebni są misjonarze?

Rozmawiać o tym będą goście sierpniowej odsłony Spotkań z duszą, która odbędzie się we wtorek 20 sierpnia w księgarni św. Stanisława BM.

W związku z tym, że papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, by "przyczyniał się on do rozbudzenia świadomości missio ad gentes i podejmował z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa”, organizatorzy Spotkań z duszą (Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project) postanowili już we września nieco zgłębić temat. O pomoc w tym poprosili aż cztery osoby: siostry Cynthię i Anthonię z Nigerii (misjonarki św. Piotra Klawera), Michała Króla z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu oraz ks. Adama Fijołka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, autora książki „(Nie)Wolni”. Opowiedzą oni o swoich doświadczeniach misyjnych, a o wspomnienia pytać ich będzie Miłosz Kluba, kierownik "Gościa Krakowskiego". Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

Już dziś zachęcamy też do włączenia się w krakowskie obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Rozpoczną się one 1 października o godz. 18. W kościele oo. karmelitów Mszy św. w intencji misji (z udziałem sióstr zakonnych) przewodniczyć będzie wtedy bp Jan Zając.

6 października od godz. 9.00, w dzień św. Franciszka, na placu przed bazyliką oo. franciszkanów trwać będą animacje misyjne. 12 października o godz. 19 w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się natomiast wieczór uwielbienia w intencji misji, który prowadzi wspólnota Shalou. Z kolei 20 października o godz. 7 również w Łagiewnikach odprawiona zostanie Msza św. w intencji misji z udziałem Papieskich Dzieł Misyjnych, a 28 października, w łagiewnickiej w Auli św. Jana Pawła II, odbędzie się gala misyjna.

W każdą środę o godz. 17 w bazylice oo. franciszkanów oraz w kościele ss. Klarysek trwać będzie Wielka Cisza, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji misji.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny zakończy się 30 października o godz. 16.30 Mszą św. w bazylice oo. franciszkanów, adoracją i Różańcem.

Warto dodać, że przez cały miesiąc (w poszczególne niedziele) we wszystkich parafiach naszej diecezji trwać będą animacje misyjne. Spotkania z misjonarzami odbywać się będą także w szkołach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama