Nowy numer 8/2021 Archiwum

Oświadczenie krakowskiej Kurii Metropolitalnej

Zostało ono wydane w związku z publikowaniem fałszywych informacji na temat rzekomych wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego.

Publikujemy jego pełną treść.

"W związku z licznymi fałszywymi informacjami na temat rzekomych apeli, wpisów i opinii wyrażanych jakoby przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, publikowanych i powielanych m.in. w mediach społecznościowych, oświadczamy, że ksiądz abp Marek Jędraszewski nie posiada prywatnego profilu w żadnym medium społecznościowym ani innym w Internecie. 

Żadna osoba prywatna ani instytucja poza Kurią Metropolitalną w Krakowie i Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej nie jest upoważniona przez metropolitę krakowskiego do publikowania jako źródło oświadczeń, listów, apeli, wystąpień i opinii w jego imieniu, a tym bardziej do przedstawiania ich jako słów księdza metropolity. Wszelkie pojawiające się w przestrzeni medialnej strony nazwane: »Abp Marek Jędraszewski« i podobne, powstały oraz publikują treści bez wiedzy i zgody metropolity krakowskiego.

Jedynym wiarygodnym, autoryzowanym źródłem informacji na temat wydarzeń w archidiecezji krakowskiej oraz nauczania i posługi pasterskiej abp. Marka Jędraszewskiego, z których mogą korzystać media i osoby prywatne na określonych zasadach, są strona internetowa archidiecezji krakowskiej (diecezja.pl) oraz oficjalne strony w internecie: (m.in. www.facebook.com/ArchKrakowska, twitter.com/archkrakowska, www.instagram.com/archidiecezja_krakowska, www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/albums).

Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego i korzystanie z podanych wyżej źródeł.

Joanna Adamik
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kraków 21.08.2019 r.".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama