Nowy numer 3/2021 Archiwum

Msza św. za ofiary tragicznej burzy w Tatrach

W sanktuarium Najświętszej Rodziny na zakopiańskich Krupówkach wierni modlić się będą w intencji zmarłych i poszkodowanych.

Nabożeństwo rozpocznie się o 19.00. - W czasie Mszy św. ponowimy nasze intencje za tragicznie zmarłych, poszkodowanych i ich rodziny. Modlić się będziemy również o Boże błogosławieństwo dla tych wszystkich, którzy podejmowali akcję ratunkową - informuje wikariusz parafii ks. Mariusz Słonina.

- Na zakończenie Eucharystii podziękujemy ratownikom, strażakom, policji, lekarzom i pielęgniarkom oraz wszystkim służbom za podjęty trud - dodaje.

Wskutek gwałtownej burzy, jaka 22 sierpnia po południu przeszła nad Giewontem, Czerwonymi Wierchami i Halą Kondratową w Tatrach zginęło 5 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat. 27 poszkodowanych nadal przebywa w małopolskich szpitalach. Dwie kolejne osoby wróciły już do domów: jedna ze szpitala w Nowym Targu i jedna z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie.

Łącznie poszkodowanych wskutek gwałtownej burzy zostało 157 turystów, z czego większość przebywała w rejonie Giewontu. Po uderzeniu pioruna w kopułę Giewontu część odpadła od skał, część została porażona i poparzona. W akcję ratunkową włączyło się ok. 150 ratowników górskich TOPR oraz liczne służby mundurowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama