Nowy numer 50/2019 Archiwum

Msza św. za ofiary tragicznej burzy w Tatrach

W sanktuarium Najświętszej Rodziny na zakopiańskich Krupówkach wierni modlić się będą w intencji zmarłych i poszkodowanych.

Nabożeństwo rozpocznie się o 19.00. - W czasie Mszy św. ponowimy nasze intencje za tragicznie zmarłych, poszkodowanych i ich rodziny. Modlić się będziemy również o Boże błogosławieństwo dla tych wszystkich, którzy podejmowali akcję ratunkową - informuje wikariusz parafii ks. Mariusz Słonina.

- Na zakończenie Eucharystii podziękujemy ratownikom, strażakom, policji, lekarzom i pielęgniarkom oraz wszystkim służbom za podjęty trud - dodaje.

Wskutek gwałtownej burzy, jaka 22 sierpnia po południu przeszła nad Giewontem, Czerwonymi Wierchami i Halą Kondratową w Tatrach zginęło 5 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat. 27 poszkodowanych nadal przebywa w małopolskich szpitalach. Dwie kolejne osoby wróciły już do domów: jedna ze szpitala w Nowym Targu i jedna z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie.

Łącznie poszkodowanych wskutek gwałtownej burzy zostało 157 turystów, z czego większość przebywała w rejonie Giewontu. Po uderzeniu pioruna w kopułę Giewontu część odpadła od skał, część została porażona i poparzona. W akcję ratunkową włączyło się ok. 150 ratowników górskich TOPR oraz liczne służby mundurowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama