Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Krakowie działa 2500 organizacji pozarządowych, które zapraszają na swoje święto

Ich działalność będzie można poznawać przez najbliższe 3,5 miesiąca, a szczególną do tego okazją będzie piknik NGO w Parku Jordana.

Odbędzie się on 29 września. W programie pikniku znajdą się m.in. koncerty, animacje, wydarzenia prowadzone przez przedstawicieli NGO (np. warsztaty kulinarne, robienie budek dla bezdomnych kotów). W planie całego święta nie zabraknie też akcji edukacyjnych, promocyjnych oraz Tygodnia w krakowskich NGO, w ramach którego organizacje otworzą swoje drzwi dla gości.

– Nadszedł czas, by krakowianie dowiedzieli się, komu zawdzięczają liczne zmiany na lepsze. Bo to właśnie NGO każdego dnia walczą o nawet niewielkie sprawy, także te, które można z góry uznać za przegrane i starają się odcisnąć swój ślad tam, gdzie inni powiedzieli „pas" – mówi Piotr Gajda, zaangażowany w promocję święta NGO.

Marta Grabek-Niekraszkiewicz z Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych dodaje natomiast: – Osoby pracujące w NGO oraz wolontariusze często mają poczucie, że ich praca pozostaje niezauważona. Osiągnięcie jakiegoś celu niejednokrotnie zajmuje miesiące, a nawet lata, a efekt zostaje zauważony przez niewielu. Święto Organizacji Pozarządowych to okazja, by poznać i docenić tych, którzy poświęcają swój czas i energię.

Krakowskie organizacja pozarządowe zajmują się w zasadzie wszystkim – od pomocy charytatywnej świadczonej najuboższym i najbardziej potrzebującym, przez troskę o środowisko i krajobraz, pomoc bezdomnym zwierzętom, a na promocji sportu kończąc.

Jak przekonują władze Krakowa, organizacje pozarządowe to duma naszego miasta. Na działalność NGO wychodzącą naprzeciw potrzebom mieszkańców UMK rocznie przekazuje 100 mln złotych.

O organizacjach pozarządowych i zbliżającym się święcie można dowiedzieć się więcej tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama