Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tatry. Wydobyto ciała grotołazów

Grotołazi z Wrocławia utknęli w połowie sierpnia w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.

Sześcioosobowy zespół speleologów z Wrocławia eksplorował nieznane dotąd partie największej z tatrzańskich jaskiń. Do wypadku doszło w części jaskini o nazwie Przemkowe Partie. Jaskinia Wielka Śnieżna to najrozleglejsza z tatrzańskich jaskiń. Jej korytarze maja w sumie ponad 24 km długości i rozciągają się na głębokość 800 m. 

Dwóch z grotołazów zostało uwięzionych przez wodę w jaskini w połowie sierpnia. Akcja ratunkowa trwała od 17 sierpnia i byłą jedną z najtrudniejszych w historii TOPR. W czasie działań doszło m.in. do obrywu skalnego, który zniszczył część lin poręczowych.

22 sierpnia ratownicy zlokalizowali ciała zaginionych grotołazów. 30 sierpnia udało im się do nich dotrzeć. Dziś zostali wyciągnięci na zewnątrz.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama