Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wyniki sekcji zwłok określą przyczyny śmierci grotołazów, którzy zginęli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Po wydobyciu ciał z jaskini zostały one przetransportowane do krakowskiego Zakładu Medycyny Sądowej.

Sekcja zwłok ma się zakończyć jeszcze dziś. Z kolei wczoraj, po zwiezieniu ciał dwóch grotołazów do Zakopanego, nowotarska prokuratura, która zajmuje się sprawą, przeprowadziła wstępne oględziny.

Wyniki sekcji dadzą odpowiedź na pytanie, co stało się w jaskini. Wiele wskazuje bowiem na to, że śmierć mężczyzn mogła nastąpić na skutek hipotermii. Istnieje jednak również przypuszczenie, że utopili się oni, gdy podnosił się poziom wody w jaskini.

Przypomnijmy. Sześcioosobowy zespół speleologów z Wrocławia eksplorował nieznane dotąd partie największej z tatrzańskich jaskiń. Dwóch z nich zostało uwięzionych przez wodę w jaskini w połowie sierpnia. Akcja ratunkowa trwała od 17 sierpnia i była jedną z najtrudniejszych w historii TOPR.

22 sierpnia ratownicy zlokalizowali ciała zaginionych grotołazów. 30 sierpnia udało im się do nich dotrzeć i aż do czwartku 5 września trwało wydobywanie ich na powierzchnię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama