Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Na kajaki, śladami papieża

Studenci należący do różnych duszpasterstw akademickich od dawna szukali sposobu, by razem spędzić wakacje. W końcu znaleźli. Na Mazurach będą świętować 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Ksiądz Dariusz Talik, od 8 lat duszpasterz akademicki Krakowa, śmieje się, że choć wiele razy z radością obserwował twórczą współpracę żaków, to takiego zapału, jaki towarzyszy projektowi „Spływ 100-lecia”, jeszcze nie widział. – Chcieliśmy w niebanalny sposób uczcić to, że 18 maja 2020 r. minie 100 lat od przyjścia na świat Karola Wojtyły. A skoro lubimy kajaki, które tak bardzo ukochał nasz Ojciec Święty, to pomysł zaczynał nabierać konkretnych kształtów – opowiada ks. Talik. Przypomina, że spływy kajakowe były ulubioną formą wypoczynku papieża – w ten sposób spędzał prawie każde wakacje między 1953 a 1978 rokiem.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL