Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Odpowiadam dobrem

Połączyć, po raz kolejny, co najmniej pół miliona Polaków – taki cel stawia sobie nowy Zarząd Stowarzyszenia „Wiosna”. Wcześniej trzeba jeszcze zbudować niezwykłą sieć, która ma przemieniać ludzkie serca.

Inspiracją do niej są wolontariusze i ich postawa – dzięki nim zrodził się pomysł na kampanię #OdpowiadamDobrem. Sposób na dołączenie do akcji jest prosty: można zadzwonić do kogoś bliskiego, z kim dawno się nie rozmawiało, spędzić czas z przyjacielem, który tego potrzebuje, znaleźć (np. na Facebooku) nauczyciela, któremu dużo się zawdzięcza, i podziękować mu za to, czego kiedyś nauczył. Można też wymyślić tysiąc innych rzeczy, które komuś sprawią radość. – 15 września chciałabym obudzić się w kraju, w którym każdy zrobi coś dobrego. Zaczynając od najmniejszych gestów, a kończąc na sprawach najważniejszych. Chciałabym też, by to nie było jednorazowe, ale żeby stało się codziennością. To marzenie i nawet jeśli dziś brzmi nierealnie, to nie szkodzi. Bo my jesteśmy marzycielami, którzy od 18 lat realizują wielkie idee. Z sukcesami – uśmiecha się Anna Wilczyńska, od 19 czerwca prezes Stowarzyszenia „Wiosna”.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL