Nowy numer 31/2021 Archiwum

Abp Marek Jędraszewski zachęca do udziału w akcji Polska pod Krzyżem

Odbędzie się ona już w najbliższą sobotę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Metropolita krakowski w komunikacie do mieszkańców naszej diecezji przypomina, że centralne wydarzenie zostało zaplanowane na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego, czyli w miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 r. Jan Paweł II sprawował Mszę św. dla tysięcy pielgrzymów. "Podczas wielogodzinnej modlitwy zebrani będą prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. W programie modlitewnym zaplanowano m.in. konferencje duchowe, świadectwa oraz Mszę św. pod przewodnictwem bp. włocławskiego Wiesława Meringa" - pisze arcybiskup i dodaje, że pewnie nieliczni pojadą do Włocławka. "Dlatego proszę Was, dołóżcie wszelkich starań, aby w tegoroczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego w każdej parafii archidiecezji krakowskiej zostało zorganizowane czuwanie modlitewne, w którego planie znajdzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub adoracja krzyża (taka, jak w Wielki Piątek) oraz Msza św. z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyńcie w duchu miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu” - zaznacza abp Jędraszewski.

Przekonuje również, że nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka. "Jednakże krzyż wskazuje również na to, że ta Nieskończona Miłość jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały, który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharystii - z całym swoim bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Nie możemy być obojętni na taką Miłość. Tylko zbliżenie się do Niej da każdemu z nas siłę i pokój ducha" - podkreśla.

Metropolita prosi też, byśmy dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dali się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. "Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka" - zapewnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama