Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Siła drobnych gestów

14 września na krakowskim Rynku wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości opowiedzą, czym jest mądra pomoc, inaugurując akcję "Weekend Dobra". Przygotowana przez SuperW inicjatywa odbędzie się w 16 miastach.

Przygotowany przez SuperW "Weekend Dobra" odbędzie się w 16 miastach wojewódzkich. - Wierzymy, że to dwa dni w roku, kiedy możemy być dla siebie szczególnie życzliwi, wrażliwi na swoje potrzeby i szczególnie dobrzy. Oczywiście nie chodzi nam o to, żeby to były tylko dwa dni, ponieważ "Wiosna" robi wszystko, by ludzie byli ze sobą bardziej solidarni - wyjaśnia Konrad Kruczkowski ze stowarzyszenia.

O godz. 11 przed pomnikiem Adama Mickiewicza zostanie odczytany manifest, wolontariusze opowiedzą, czym jest mądra pomoc i jak można odpowiadać dobrem. Organizatorzy zapraszają również do śledzenia portali społecznościowych, na których będą pojawiały się bieżące informacje.

"Weekend Dobra" to również zachęta do zostania wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości. - Wolontariat to bezpośredni kontakt z rodzinami. To my razem z darczyńcami pomagamy konkretnym osobom i to jest najważniejsze. Nikt z zewnątrz nie ma na to wpływu, ta pomoc jest szczera i prawdziwa - powiedział Piotr, jeden z wolontariuszy.

W tym roku potrzeba ok. 12 tys. osób, które odwiedzą 23,5 tys. rodzin oraz będą wspierać w nauce 1850 dzieci.

Z badań przeprowadzonych przez "Wiosnę" wynika, że ponad 60 proc. seniorów zaciąga pożyczki na podstawowe potrzeby lub na opłaty. Jak wyjaśnia Joanna Sadzik, w tym roku pomoc skoncentruje się głównie właśnie na seniorach, rodzinach z chorymi dziećmi oraz osobach mieszkających na wsiach i w małych miejscowościach.

- Jeżeli macie takie rodziny, to poprosimy, żebyście weszli na naszą stronę (www.szlachetnapaczka.pl), pobrali formularz zgłoszenia i po prostu opowiedzieli nam historię tej rodziny, której warto według was pomóc - dodała J. Sadzik.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy