Nowy numer 22/2020 Archiwum

13 nowych kandydatów do WSD Archidiecezji Krakowskiej

Suscepty, czyli dokumenty przyjmujące na pierwszy rok studiów, wręczył im metropolita krakowski.

Uroczystość odbyła się w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Jak przypomniał abp Marek Jędraszewski, to właśnie tutaj, w siedzibie biskupa krakowskiego, podczas II wojny światowej mieściło się tajne seminarium duchowne.

Przypomniał też, że według wyobrażenia włoskiego barokowego malarza Caravaggia, powołanie św. Mateusza miało być dla celnika ogromnym zaskoczeniem, wyrażanym w jego pytaniu zadawanym Jezusowi: "Czy to ja? Czy to mnie powołujesz?". Z tym pytaniem mogą się utożsamić kandydaci do krakowskiego seminarium.

Ksiądz Andrzej Tarasiuk, rektor WSD, wraz z przełożonymi i ojcami duchownymi poprosił też arcybiskupa o błogosławieństwo na rozpoczynającą się drogę formacyjną nowych alumnów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama