Nowy numer 08/2020 Archiwum

TOPR otrzyma od województwa małopolskiego 1,5 mln zł, a GOPR - 350 tys. zł

Pisemne gwarancje pieniędzy władze TOPR i GOPR odebrały od przedstawicieli Zarządu Województwa Małopolskiego.

Pieniądze, które dostanie Tatrzański Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostaną przeznaczone na zakup bazy dla śmigłowca ratowniczego. Z Kolei Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeznaczy je budowę dyżurki na Turbaczu. Przekazanie promes na te inwestycje odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie.

- To najwyższa pomoc finansowa w ostatnich latach - komentował naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Jak dodał, nowa baza zwiększy komfort pracy ratowników i pilotów, co przełoży się na bezpieczeństwo turystów. J. Krzysztof liczy też na szybką finalizację spraw własnościowych lądowiska TOPR i ma nadzieję, że budowa nowej bazy dla śmigłowca przyczyni się do przyspieszenia sprawy.

- Cieszymy się z tej promesy i mamy nadzieję, że już z końcem przyszłego roku będziemy mogli w nowych warunkach na Turbaczu nieść pomoc mieszkańcom Małopolski i turystom odwiedzającym Gorce - mówił natomiast Maciej Drogoń z GOPR, podkreślając, że w Gorcach wciąż powstają nowe szlaki turystyczne.

Obecnie dyżurka GOPR na Turbaczu funkcjonuje w jednym z pomieszczeń schroniska. Nowa będzie liczyła ok. 80 mkw. Powierzchni.

Zgodnie z zapowiedziami władz Małopolski, dofinansowanie w wysokości 1 mln zł mają także wkrótce otrzymać jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na odtworzenie sprzętu zniszczonego podczas powodzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama