Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pola Chwały już w ten weekend

Jednym z motywów przewodnich spotkania miłośników historii i rekonstruktorów będzie 80. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Wśród ważnych wątków nie zabraknie także 100. rocznicy powstania polskiej Policji Państwowej oraz 450. rocznicy powstania Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

"Bardzo ciekawie zapowiadają się bogate w efekty pirotechniczne rekonstrukcje starć z frontu wschodniego, koncert pieśni staropolskich oraz warsztaty taneczne i bal na dziedzińcu Zamku Królewskiego" - zapowiadają organizatorzy.

W scenach batalistycznych z okresu II wojny światowej wezmą udział oddziały rekonstrukcyjne z Niemiec, reprezentujące Wehrmacht, a prawdziwym przebojem będzie polska tankietka z okresu kampanii wrześniowej - model TKS z działkiem 20 mm.

W sobotę na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędą się turniej rycerski, pokazy dawnej mody, prezentacje tańców szkockich, pokazy taneczne i warsztaty prowadzone przez balet Cracovia Danza.

Tradycyjnie na Polach Chwały będą obecne także grupy rekonstrukcyjne reprezentujące wszystkie epoki historyczne. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy imprezy będą mieli okazję do zdobycia wyjątkowych pamiątek w postaci zdjęć w mundurach i z wojskowymi pojazdami. Obozy są rozstawione wokół zamku i na terenach zielonych w centrum Niepołomic. W niedzielę o godz. 11 ulicami miasta przejdzie widowiskowa defilada, podczas której zaprezentują się wszystkie oddziały biorące udział w imprezie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama