Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pola Chwały już w ten weekend

Jednym z motywów przewodnich spotkania miłośników historii i rekonstruktorów będzie 80. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Wśród ważnych wątków nie zabraknie także 100. rocznicy powstania polskiej Policji Państwowej oraz 450. rocznicy powstania Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

"Bardzo ciekawie zapowiadają się bogate w efekty pirotechniczne rekonstrukcje starć z frontu wschodniego, koncert pieśni staropolskich oraz warsztaty taneczne i bal na dziedzińcu Zamku Królewskiego" - zapowiadają organizatorzy.

W scenach batalistycznych z okresu II wojny światowej wezmą udział oddziały rekonstrukcyjne z Niemiec, reprezentujące Wehrmacht, a prawdziwym przebojem będzie polska tankietka z okresu kampanii wrześniowej - model TKS z działkiem 20 mm.

W sobotę na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędą się turniej rycerski, pokazy dawnej mody, prezentacje tańców szkockich, pokazy taneczne i warsztaty prowadzone przez balet Cracovia Danza.

Tradycyjnie na Polach Chwały będą obecne także grupy rekonstrukcyjne reprezentujące wszystkie epoki historyczne. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy imprezy będą mieli okazję do zdobycia wyjątkowych pamiątek w postaci zdjęć w mundurach i z wojskowymi pojazdami. Obozy są rozstawione wokół zamku i na terenach zielonych w centrum Niepołomic. W niedzielę o godz. 11 ulicami miasta przejdzie widowiskowa defilada, podczas której zaprezentują się wszystkie oddziały biorące udział w imprezie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama