Nowy numer 2/2021 Archiwum

Modlitwa za uchodźców

W sobotę, w przeddzień Dnia Migranta i Uchodźcy w Kościele katolickim, w bazylice Świętej Trójcy w Krakowie zostanie odprawiona Msza św. Będzie można posłuchać świadectw i udzielić wsparcia jednej z organizacji niosącej pomoc uchodźcom.

O 19.30 w bazylice ojców dominikanów spotkają się przedstawiciele wspólnot katolickich, którzy chcą modlić się w intencji wszystkich osób przybywających do Krakowa, kraju oraz migrujących po całym świecie. - Będziemy też modlić się za nas, mieszkańców Polski, o otwarte i współczujące serca, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka - mówią organizatorzy ze wspólnoty Hanna, działającej na rzecz wykluczonych w Krakowie. Wydarzenie organizuje także wspólnota Taizé Kraków WAJ.

W czasie wydarzenia swoim świadectwem podzielą się ci, dla których Polska stała się nowym domem - osoby z Bliskiego Wschodu i Białorusi. Poza tym będzie można wesprzeć pracowników Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć w Krakowie, działającego na rzecz uchodźców i osób poszukujących schronienia w Polsce.

 W liturgii wezmą też udział przedstawiciele lokalnej wspólnoty greckokatolickiej.

"Problemem nie jest fakt, że mamy wątpliwości i obawy. Problem pojawia się wówczas, gdy te lęki determinują nasz sposób myślenia i działania do tego stopnia, że sprawiają, iż stajemy się nietolerancyjni, zamknięci, a może nawet - nie zdając sobie z tego sprawy - stajemy się rasistami. W ten sposób lęk pozbawia nas pragnienia i zdolności do spotkania się z bliźnim, osobą inną niż ja; pozbawia mnie szansy spotkania się z Panem" - napisał papież Franciszek w swoim orędziu na 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w Kościele katolickim.

Dzień ten obchodzony jest od 1914 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama