Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młodzież z Niedźwiedzia wspiera potrzebujących

Najpierw trwała akcja na rzecz dzieci z Białorusi. Teraz pomoc otrzymają bezdomni podopieczni krakowskiego Dzieła Pomocy św. o. Pio.

Ruch Światło–Życie we współpracy ze szkolnym wolontariatem i radą rodziców Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Niedźwiedziu ogłosili właśnie jesienno-zimową zbiórkę odzieży. Potrwa ona do 15 października.

– Inspiracją do tego jest osoba papieża Franciszka, który uczy ewangelicznego otwarcia się na osoby potrzebujące. Zbieramy koce, śpiwory, karimaty, kurtki i wiele innych praktycznych rzeczy przydatnych osobie bezdomnej. Chcemy obdarować naszych braci żyjących na ulicy ciepłem naszych serc – tłumaczy ks. Dominik Woch. Akcji towarzyszy szkolna katecheza o uczynkach miłosierdzia, by czyny płynęły z wiary i miłości bliźniego.

W akcję mocno zaangażowały się dzieci, a także młodzież. – To cieszy, bo ukazuje ich wrażliwość na biedę drugiego człowieka – mówi Joanna Cichańska, szkolny koordynator wolontariatu.

Z inicjatywy dzieci akcja została rozszerzona o przekazanie bezdomnym elementów odblaskowych, tak, by zadbać o ich bezpieczeństwo na ulicy.

Wcześniej, we wrześniu, oazowicze i uczniowie z parafii w Niedźwiedziu przeprowadzili zbiórkę makulatury inspirowaną encykliką papieża Franciszka "Laudato Si". Zebrane dzięki temu pieniądze zasilą akcję wolontariatu "Mikołajkowa niespodzianka" dla ubogich dzieci z Białorusi.

W pierwszym tygodniu akcji udało się zebrać pół tony makulatury, a w ciągu trzech tygodni – 1,75 tony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama